Biznes na co dzień, Finanse, Informacje

Wynajem auta – czego się spodziewać?

Wynajem auta, również w naszym kraju, jest bardzo modny i dostępny dla każdego. Żeby jednak wynająć auto na sprzyjających warunkach, trzeba znać zasady i wiedzieć czym się kierować.
Przeglądając oferty wynajmu samochodów, da się zauważyć, że każda wypożyczalnia rządzi się swoimi prawami. Istnieje jednak kilka zasad, które są uniwersalne i na pewno odnajdziemy je w każdej wypożyczalni. Jedną z nich jest niemożność wynajęcia samochodu przez kierowcę, który dopiero odebrał prawo jazdy.

Przyglądając się ofertom, można zauważyć, że wypożyczalnie oferują różne klasy aut, jak również wypożyczają je osobom z różnym doświadczeniem za kółkiem. Samochody, które posiadają niższą klasę i są proste w obsłudze mogą wynająć osoby, które ukończyły dziewiętnasty rok życia i posiadają prawo jazdy. Jeżeli zapatrujemy się na wynajem auta w klasie średniej, musimy liczyć się z tym, że dostaniemy je, jeśli mamy ukończone 21 lat i posiadamy prawo jazdy od co najmniej dwóch lat. Auta klasy wyższej przeznaczone są zazwyczaj dla osób, które posiadają prawo jazdy od co najmniej 3-ech lat i ukończyły 25 rok życia.

Wynajem samochodu wiąże się z podpisaniem umowy z wypożyczalnią, jak również wylegitymowaniem się poza prawem jazdy również dowodem osobistym lub paszportem. Dodatkowo musimy posiadać kartę kredytową z odpowiednią ilością środków, na której pracownik wypożyczalni będzie mógł zablokować odpowiednią sumę pieniędzy. Właśnie w taki sposób wypożyczalnie zabezpieczają się przed niewypłacalnością klientów. Do kosztów, które blokowane są na karcie należą: pełen bak paliwa, koszty wynajęcia auta oraz dodatkowe stałe kwoty, jeżeli wynajmujemy auta z wyższej półki.
Jeżeli zatem chcemy wynająć samochód, musimy liczyć się z powyższymi wymaganiami, które należy spełnić. Warto jednak zapoznać się z wymaganiami różnych punktów i wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Okazuje się bowiem, że wypożyczalnie mają podobne ogólne zasady, jednak szczegółowe mogą mieć zupełnie inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *