Dobierz opakowanie do towaru
Inwestycje

Dobierz opakowanie do towaru

Opakowania wykonywane są z różnych materiałów i mają do spełnienia wiele funkcji. Każde z nich ma swoje wady i zalety, a ich wybór uzależniony jest od wielu czynników.

Coraz lepsza jakość

Do tradycyjnych można zaliczyć opakowania z tektury, które znane są od wielu lat, ale ciągle odpowiadają na potrzeby współczesnych małych i dużych firm. Do ich zalet można zaliczyć przede wszystkim lekkość i fakt, że są ekologiczne, bowiem można je produkować z makulatury. Produkcja kartonów jest też stosunkowo tania, co doceni zarówno producent kartonów, jak i jego klienci. Nowoczesne technologie, które obecnie wykorzystuje się do produkcji kartonów, sprawiają, że są one coraz wyższej jakości i coraz bardziej wytrzymałe. Oprócz tektury, do produkcji opakowań stosuje się także tworzywa sztuczne, które również są lekkie i wytrzymałe, ale nie są ekologiczne, co je właściwie dyskwalifikuje i sprawia, że są passé. Dla przedsiębiorców zdecydowanych na opakowania kartonowe Poznań ma bogatą ofertę, która powstaje w firmie Adamsbox.

Materiał bez konkurencji

Tektura wygrywa także w konfrontacji z drewnem. Opakowania z niego wykonane są może wytrzymałe, ale też ciężkie, łatwopalne i wchłaniają wilgoć. Niektóre towary wymagają szczególnej ochrony i wówczas sprawdzają się opakowania metalowe, ale jeżeli to możliwe, to lepiej z nich zrezygnować. Ich wadą również jest waga, ale także to, że przewodzą prąd. Szczególną rolę opakowania pełnią podczas transportu, bo to właśnie wtedy towar może zostać najłatwiej uszkodzony czy ulec zniszczeniu. Wielu producentów z różnych branż dochodzi do wniosku, że najbardziej funkcjonalne jest opakowanie tekturowe. Poznań to jedno z miast, gdzie są one produkowane, bo zapotrzebowanie na rynku jest bardzo duże. Tekturowe pudełka to także idealna powierzchnia reklamowe. Można na nie nanosić różnokolorowe barwy, a także druk – fleksograficzny bądź offsetowy. Produkowane są także w bardzo wielu rozmiarach i kształtach, co daje wiele możliwości i pozwala realizować indywidualne zamówienia klientów.