Jak i gdzie starać się o kredyt?
Finanse

Jak i gdzie starać się o kredyt?

Kredyt gotówkowy lub hipoteczny to powszechnie dostępne rozwiązania, dla osób potrzebujących szybkiego przypływu środków finansowych. Wielu z nas nie narzeka na nadmiar wolnego czasu, w którym to można by porównywać oferty lub czekać w kolejce do bankowego „okienka”. Warto sprawdzić jakie narzędzia pozwolą nam przyspieszyć proces załatwiania kredytu.

 

Znajdź błyskawicznie najlepszy kredyt hipoteczny lub gotówkowy

 

Doskonałymi narzędziami do wyłaniania najkorzystniejszych ofert bankowych są porównywarki i kalkulatory kredytowe. Aplikacje te analizują wymagania potencjalnego kredytobiorcy i wyszukują oferty o najbardziej atrakcyjnych parametrach. Dzięki nim dowiemy się w jakim banku dostaniemy np. najniższe oprocentowanie. Poza tego typu aplikacjami, także internetowe rankingi mogą pomóc nam zdecydować, który kredyt gotówkowy lub hipoteczny jest wart zainteresowania. Dobrze jest sprawdzić wyniki kilku wirtualnych kalkulatorów, by niczego nie przeoczyć.

 

Weź kredyt nie wychodząc z domu

 

Wiele spraw załatwiamy dziś zdalnie, z naszych stacjonarnych bądź mobilnych urządzeń. Czy można wziąć kredyt gotówkowy przez internet? Tak, wystarczy, że uzupełnimy formularz z pytaniami i prześlemy go do banku. W niektórych przypadkach konieczne może być dołączenie niektórych dokumentów, jako załączników. Jeśli nie mamy urządzenia z dostępem do internetu, możemy załatwić formalności kredytowe również przez telefon.

 

Czy można zrealizować kredyt hipoteczny online?

 

Obecna sytuacja związana z zagrożeniem dla zdrowia publicznego i lockdownem, spowodowała zmiany także w załatwianiu zobowiązań hipotecznych. Przed pandemią trzeba było przeprowadzić cały proces starania się o pożyczkę w placówce banku. Od niedawna możemy już wnioskować o kredyt hipoteczny online. Jednak finalizacja umowy nadal będzie wymagała od nas krótkiej wizyty w placówce instytucji. Wiele wskazuje na to, że być może już niedługo będziemy mogli także i tę sprawę zrealizować bez fatygowania się na spotkanie z pracownikiem banku.