Kiedy pójść do doradcy biznesowego
Biznes na co dzień

Kiedy pójść do doradcy biznesowego?

Zarządzanie firmą, zwłaszcza dużą jest trudne. Wymaga umiejętności miękkich, wiedzy o biznesie i często ekonomii oraz znajomości rynku i nowatorskiego podejścia do wielu spraw. By ułatwić sobie ten trudny proces i usprawnić pozostałe, warto postawić na doradztwo biznesowe.

W jakich sytuacjach przyda się ekspert od zarządzania?

W wielu firmach raz dzieje się lepiej, a raz gorzej. Jednak, by zarządzanie było efektywne, a konkurencja została daleko w tyle, dobrze wprowadzać zmiany. Dzięki nim wiele procesów będzie można usprawnić, jednak najpierw potrzeba diagnozy i planu. Doradztwo w zakresie zarządzania to często pierwszy krok, który wykonuje prezes, by wdrożyć zmiany czy poprawić efektywność firmy.

Doradztwo biznesowe jest dobrym pomysłem także, gdy firma jest w kryzysie. Ekspert często pomaga w:

  • analizie modelu biznesowego i jego modyfikowaniu,
  • przeprowadzeniu transformacji cyfrowej,
  • optymalizacji procesów biznesowych,
  • innych zadaniach związanych z efektywnym zarządzaniem.

Dodatkowo usługi doradztwa biznesowego będą wsparciem dla firm, które dopiero weszły na rynek, ale bardzo szybko rosną w siłę.

Inne usługi świadczone przez doradcę biznesowego

Ekspert od biznesu, do którego zwrócisz się o radę, może pomóc Ci również w m.in. szukaniu/wdrażaniu/analizie kluczowych czynników prowadzących do sukcesu w biznesie; przeprowadzeniu wewnętrznego audytu; modelowaniu procesów biznesowych i wielu innych zadaniach biznesowych.

Gdzie szukać eksperta, który świadczy usługi doradztwa biznesowego? Pierwszym miejscem najczęściej jest internet. Drugim tzw. poczta pantoflowa, a kolejnymi targi branżowe czy szkolenia. Doświadczony specjalista, który prowadzi doradztwo biznesowe w Trójmieście to Jacek Antczak.

Jacek Antczak jest ekspertem z wieloletnią praktyką i ogromnym doświadczeniem. Współpraca z nim jest po pierwsze przyjemnością, po drugie jest efektywna, a po trzecie ułatwia wprowadzenie zmian tak, by zwiększyć przewagę rynkową. Dodatkowo Jacek Antczak jest osobą, która preferuje indywidualne i profesjonalne podejście jednocześnie.