biuro rachunkowe
Finanse

Przekazy pieniężne za granicę — tak tanio tylko w EasySend!

Kiedy wykonuje się przelew w innej walucie niż złotówki?

Jest to bardzo częsta czynność osób, które mieszkają czy studiują za granicą lub bardzo często podróżują. Wykonywane są też, gdy ktoś bliski z naszej rodziny przebywa za granicą, a potrzebuje pieniędzy na już. Popularnymi powodami, z których ludzie korzystają, są również: kupowanie nieruchomości za granicą, praca i życie za granicą, regularne płatności za usługi w innym kraju (np. opłacanie rachunków), wydatki medyczne za granicą, przeprowadzka za granicę czy pożyczki dla bliskich lub wspieranie dzieci na studiach w innym kraju. Przekazy pieniężne za granicę walutowe to rozwiązania, które uchodzą za najbardziej ekonomiczne i najszybsze.

Przekazy pieniężne za granicę — jak przelać pieniądze w weekend?

Aby wykonać różne przekazy pieniężne za granicę, warto skorzystać z zewnętrznej instytucji płatniczej EasySend. Pieniądze wyślesz bezpiecznie, bez opóźnień i bez ukrytych kosztów. Możesz je wykonać za pomocą czterech możliwości: przelew natychmiastowy w weekend, przelew na telefon BLIK, usługa PayPal oraz przekaz bankomatowy. Ten pierwszy realizowany jest za pomocą Express Elixir lub BlueCash, a pieniądze z reguły są na koncie odbiorcy w kilka minut. Najważniejsza wada? Występują dodatkowe opłaty i limity kwotowe. Druga opcja BLIK możliwa jest jedynie, jeśli odbiorca ma również numer telefonu zarejestrowany w BLIK.

Nowe limity! Przekazy pieniężne za granicę!

W nowej ofercie podstawowy limit na przekazy pieniężne za granicę zwiększają do 1.000 EUR*/90 dni. Jeśli Twoje przelewy są sporadyczne, to możesz wysłać kwotę nieprzekraczającą tego limitu bez żadnych dokumentów! Warto wspomnieć, że limit zwiększa się automatycznie. W Panelu Klienta EasySend musisz jedynie uzupełnić: imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail oraz obywatelstwo. Jest to wprost perfekcyjny limit dla tych, którzy regularnie przesyłają za granicę niewielkie kwoty na, np. rachunki lub spłaty rat.