Ubezpiecz samochód!
Finanse

Ubezpiecz samochód!

Samochód ma nas bezpiecznie i komfortowo dowieźć do celu – takie jest jego zadanie, ale na drodze często zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Nie traktujmy więc ubezpieczenia naszego auta jako niepotrzebne obciążenie i przykry obowiązek.

Zyskaj dodatkową ochronę

Kierowcy, którzy dużo jeżdżą szczególnie powinni pomyśleć o ubezpieczeniu, które nie jest obowiązkowe, ale daje nam dodatkową ochronę. Autocasco (AC) to ubezpieczenie samochodu, które jest dobrowolne, ale w przypadku stłuczki czy innych zdarzeń losowych, jest na wagę złota. Z ubezpieczenia AC możemy pokryć koszty poniesionej szkody, którą może być uszkodzenie samochodu w wyniku trudnych warunków atmosferycznych, uszkodzenie go przez osoby trzecie, a także kradzież i wiele innych sytuacji. W ramach tego ubezpieczenia zwykle mamy do wyboru kilka wariantów, więc możemy wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Koszty ubezpieczenia także mają znaczenie, warto więc skorzystać z narzędzia, jakim jest internetowy kalkulator OC i AC, aby wybrać najkorzystniejsze dla naszej kieszeni.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń

Wysokość ubezpieczenia zależna jest od wielu czynników, a jednym z nich jest rodzaj pojazdu. Dla samochodów dostawczych czy motocykli obowiązuje inna stawka niż dla osobowych. Korzystając z kalkulatora możemy uzyskać wiarygodną informację na temat tego, jakie koszty poniesiemy, wykupując ubezpieczenie OC lub AC. Ich wysokość ustalana jest także na podstawie tego, jaka jest historia naszego pojazdu – jeżeli nie uległ wypadkowi, ani nie brał udziału w stłuczce, to koszty będą niższe. Doceniając ostrożną jazdę, towarzystwa ubezpieczeniowe dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Często pod uwagę brane jest także doświadczenie kierowcy – osoba, która za kółkiem siedzi już od lat, ma większe szanse na zakup taniej polisy. Jak bowiem pokazują statystyki, najwięcej wypadków powodują młodzi, niedoświadczeni kierowcy. Kalkulator ubezpieczeń OC i AC pozwala porównać różne oferty i wybrać tę najbardziej odpowiednią dla nas.