Uczelnie w Warszawie
Edukacja, Informacje

Uczelnie w Warszawie

STUDIA W STOLICY? NAJLEPSZE UCZELNIE WYŻSZE WARSZAWY

WARSZAWSKIE ŚRODOWISKO NAUKOWE
Stolica kraju to centrum wydarzeń politycznych, miejsce tworzenia nowych mediów oraz okno na świat w perspektywie dynamicznej współpracy międzynarodowej. Wybierając uczelnię wyższą w Warszawie, możemy liczyć na wysoki poziom, równoznaczny z wymaganiami wobec studentów. Dla ciekawych oferty naukowej rankingowego tygrysa edukacji, zapraszamy do zapoznania się z poniższym przeglądem.

Najstarszą uczelnią pedagogiczną w kraju jest Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, kształcąca przyszłych nauczycieli, terapeutów oraz wychowawców, w oparciu o wysokie standardy UE, dotyczące bezpieczeństwa oraz rozwoju osób niepełnosprawnych. Wydział aktorski, czy reżyserski? A może wiedzy o teatrze? Wśród kadry znamienitych profesjonalistów polecamy ofertę Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Zainteresowanie umysłów ścisłych wzbudzi Wojskowa Akademia Techniczna,
posiadająca trzystopniowe specjalizacje z kierunków, min. takich jak: inżynieria lądowa, geodezja, mechatronika i lotnictwo, cybernetyka oraz optoelektronika. Wiodącą pozycją cieszy się również Collegium Varsoviense, której poziom kształcenia nastawiony jest przede wszystkim na praktyczne zastosowanie wiedzy, wynoszonej z uczelni na podstawie zdobytego doświadczenia, opartego o empiryzm. Stąd powszechne uznanie dyplomu uczelni na arenie międzynarodowej. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się specjalizacje z zakresu: informatyki, elektroniki i komunikacji. Jedną z niewielu istniejących w Polsce, jest Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie. Podczas studiów z zakresu lingwistyki stosowanej, możemy zdobyć dyplom tłumacza, nauczyciela oraz specjalistów w zakresie języka obcego, które niejednokrotnie sprzyjają rozwojowi kariery w sektorze biznesowym całego świata.

UCZELNIE O SILNEJ POZYCJI W RANKINGACH
W Warszawie możliwości kształcenia są bardzo imponujące, konkurując z Krakowem, stolica udostępnia kształcenie wyższe w niemal każdym z wybranych kierunków. Szczególnie polecamy skorzystanie z oferty dni otwartych uczelni, które umożliwiają głębsze zapoznanie się z charakterem placówek oraz pracującej w nich kadry. Wysokie notowania w rankingach uczelnianych zajmują także: Główna Szkoła Handlowa, współpracujący z największymi ośrodkami medycznymi Europy: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Warszawska Szkoła Filmowa, a także Wyższa Szkoła Rehabilitacji oraz Akademia Sztuk Pięknych. Do Państwa dyspozycji pozostaje kilkadziesiąt katedr uniwersyteckich oraz akademickich o profilu państwowym oraz niepublicznym.