Wynajem długoterminowy samochodów — co warto o nim wiedzieć?
Biznes na co dzień

Wynajem długoterminowy samochodów — co warto o nim wiedzieć?

Choć każdy przedsiębiorca planuje swoją przyszłość, tak naprawdę nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakim miejscu będziemy za kilka lub kilkanaście lat. Ubiegłe lata i najnowsze wydarzenia pokazują, że życie i okoliczności mogą zmienić się z dnia na dzień. Wynajem długoterminowy jest zatem doskonałą alternatywą dla kupna. Dzięki niej można dopasować użytkowany samochód zarówno do zmian następujących w biznesie, jak również w życiu prywatnym.

Czym Car Fleet Management (CFM) przewyższa zakup samochodu?

Najem długoterminowy samochodu zyskuje coraz większą popularność. Najczęściej korzystają z niego duzi przedsiębiorcy oraz międzynarodowe korporacje, które mają siedziby w Polsce. Ta forma finansowania zakupu samochodu coraz bardziej podoba się także małym i średnim przedsiębiorstwom. Warto dodać, że nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie.

Jaki jest cel najmu długoterminowego samochodu?

Już sama nazwa wskazuje, że długoterminowy wynajem samochodu pozwala właścicielowi firmy wynająć auto na dłuższy okres. Najczęściej mówi się o okresie między dwa a pięć lat. Można zatem powiedzieć, że długoterminowy wynajem samochodów to inaczej pojęty leasing operacyjny, który dodatkowo zakłada pełną lub częściową obsługę wynajmowanych pojazdów. Przedsiębiorca decydujący się na wynajem długoterminowy dla firm płaci podmiotowi, od którego wynajmuje auta za jego użytkowanie, którego warunki określone są w umowie. Istotne jest to, że najemca nie staje się właścicielem auta.

Miesięczna opłata, jaką za najem długoterminowy auta musi uiścić przedsiębiorca idzie nie tylko na wynajem, ale także obsługę samochodu. Rozwiązanie to pozwala na szybkie zwiększenie liczebności posiadanych w firmie samochodów, bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu.

Kolejną zaletą wynajmu długoterminowego jest możliwość jeżdżenia najlepszymi na rynku samochodami, bez konieczności ich kupowania. Co więcej, przedsiębiorca w zależności od potrzeb, może wymienić auto na inny model.