Wyposażenie szatni pracowniczej
Biznes na co dzień

Wyposażenie szatni pracowniczej

Zapewnienie podstawowego wyposażenia w firmie oraz zagwarantowanie godnych warunków pracy jest podstawowym obowiązkiem każdego pracodawcy. Pracownicy, którzy mają rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, potrzebują odpowiedniego sprzętu oraz mebli, aby móc wykonywać powierzone im zadanie. Rolą pracodawcy jest czuwanie nad zapasem potrzebnego sprzętu lub zatrudnienie osoby, która będzie zajmować się uzupełnieniem niezbędnego sprzętu.

Co powinno znaleźć się w każdej firmie?

Zgodnie z polskim prawem, każda firma powinna zagwarantować pracownikom pomieszczenie sanitarne, w których pracownik może spędzić przerwę w czasie pracy. Ważne jest, aby pracownicy mieli dostęp do kuchni, w której mogą przygotować posiłek w czasie pracy. Pracodawca nie może także zapomnieć o szatni, która jest niezbędne do zmiany odzieży codziennej na roboczą. Wyposażenie szatni pracowniczej to przede wszystkim szafki, w których można odwiesić odzież wierzchnią. Najlepiej jeśli szafki są zamykane na klucz, dzięki czemu pracownicy mają większą prywatność oraz czują się bardziej bezpiecznie, pozostawiając w szatni drogocenne rzeczy takie jak na przykład portfel czy telefon. W szatni powinna być również szafka na obuwie, które może wyschnąć po deszcze czy śniegu.

Podstawowe elementy wyposażenie firm

Największą potrzebę zmiany ubrań czują pracownicy fizyczni, którzy wykonując powierzone im obowiązki, brudzą się lub pocą. Szczególnie w upalne dni, podczas pracy na świeżym powietrzu, pracownicy powinni mieć dostęp do łazienki z prysznicem, a także szatni, w której mogą zmienić ubranie na świeże. Wyposażenie szatni pracowniczej gwarantuje pracownikom możliwość zmiany ubrania, tak aby po wyjściu z miejsca pracy czuli się oni świeżo i czysto. Wiele większych firm narzuca zakładanie odzieży roboczej, która jest gruba i ciężka. Wyjście do domu w takich ubraniach jest bardzo niekomfortowe i może wiązać się z przykrymi sytuacjami, dlatego pracodawca musi zapewnić pracownikom miejsce, w którym będą mogli oni zmienić ubranie pracownicze na codzienne.