Biznesowy raport z Polski
Biznes na co dzień

Biznesowy raport z Polski

Życie nie zna nudy i wciąż gna do przodu. Nie inaczej jest z biznesem, który tak nierozerwalnie wiąże się z codziennym funkcjonowaniem człowieka we współczesnym świecie. Krajowe podwórko również zdaje się nie znosić zastoju w tej branży, czego dowodem są kolejne doniesienia medialne o nadchodzących inwestycjach.

Medyczna marihuana w polskich aptekach

Kanadyjska firma farmaceutyczna zdecydowała się zarejestrować leczniczą marihuanę w naszym kraju. Susz służący do produkcji leku został oficjalnie zalegalizowany w Polsce w 2017 roku, jednak do tej pory żaden producent nie wystąpił o rejestrację swojego specyfiku. Przy pozytywnej opinii urzędników produkt pochodzący z Kanady będzie można kupić polskich aptekach pod koniec 2018 roku.

Wróć do Polski i rozkręć własny biznes

Beata Szydło, wicepremier i szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów zapowiedziała, że zamierza wprowadzić specjalne przepisy, ułatwiające zakładanie firm w kraju nad Wisłą dla wszystkich rodaków, którzy zdecydują się na powrót do ojczyzny. Obecnie szacuje się, że na emigracji żyje ponad 2,5 miliona Polaków.

Unia inwestuje w polskie drogi

Blisko 320 milionów euro przeznaczy Unia Europejska na budowę dwóch fragmentów dróg ekspresowych w naszym kraju. Pierwszy z nich będzie stanowić część odcinka trasy S5 w województwie kujawsko – pomorskim. Wielkość nakładów unijnych wyniesie tam 255 milionów euro. Druga inwestycja będzie miała miejsce na Mazowszu i dotyczy budowy odcinka drogi S17. Środki unijne na realizację tej inwestycji wyniosą 64,6 miliona euro.