Dlaczego warto zakupić gotową spółkę z o.o.?
Biznes na co dzień

Dlaczego warto zakupić gotową spółkę z o.o.?

Zakup gotowej spółki to obecnie rozwiązanie dobrze znane na świecie. W polce staje się również coraz bardziej popularne. Chociaż zakup gotowej spółki ma grono sceptyków, posiada także zagorzałych fanów. Obecnie na rynku możemy kupić praktycznie każdą formę prawną. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bez wątpienia jest jedną z najczęściej zakładanych, obok spółki cywilnej i jawnej, spółką w Polsce. Obecnie wiele przedsiębiorców decyduje się na zakup gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakup takiej gotowej spółki z pewnością posiada wiele zalet, które w niniejszym artykule postaramy się przedstawić.

Czy zakup gotowej spółki to same zalety?

Pierwszą najważniejszą rzeczą która przyciąga naszą uwagę by skorzystać z takiego rozwiązania jest oszczędność czasu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oszczędzamy bowiem czas, który musielibyśmy przeznaczyć na proces rejestracji spółki- który w Polsce w zależności od ilości spraw w referacie sądowym może potrwać nawet do pół roku! Decydując się na zakup skracamy ten czas nawet do kilku dni- a w wyjątkowych przypadkach, nawet do kilku godzin. Zakupić gotowe spółki z.o.o. jest stosunkowo bezpiecznie i zgodnie z literą prawa. Oczywiście nie zwalnia nas to z dokładnego sprawdzenia kondycji finansowej spółki oraz zbadania spółki dokumentacji formalno- prawnej. Ponadto, decydując się na zakup gotowej spółki możemy wybrać spółkę która działa w obszarze nas interesującym np. posiada zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym,  zgodne z naszą przyszłą działalnością biznesową- PKD. Coraz więcej spółek posiada również licencje, zezwolenia czy odpowiednie pozwolenia. Wszystko po to by zdjąć jak najwięcej obowiązków z głowy potencjalnego nabywcy.

Dlaczego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Decydując się na formę prawną, warto rozważyć zalety posiadania spółki z o.o. Do niewątpliwych zalet tej formy prawnej można zaliczyć brak ponoszenia odpowiedzialności przez wspólnika bądź wspólników. Oznacza to, że nie ponoszą oni odpowiedzialności własnym, osobistym majątkiem lecz majątkiem spółki. Ich odpowiedzialność zostaje ograniczona zatem do wielkości  wniesionych wkładów i nie musza oni spłacać zobowiązań spółki. Decydując się na założenie spółki z o.o. nie musimy posiadać partnerów biznesowych, ponieważ w obrocie prawnym równie dobrze może funkcjonować jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Kolejną nie wątpliwą zaletą jest stosunkowo niski kapitał zakładowy tj. pięć tysięcy złotych. Udziały natomiast mogą być równe ale nie muszą. Wartość minimalna jednego udziału to jedynie 50 zł.

Podsumowanie

W niniejszym artykule staraliśmy się nakreślić Państwu niewątpliwe zalety nowoczesnego zakupu gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to bowiem forma prawna najchętniej wybierana przez świadomych przedsiębiorców. Zakup gotowych spółek staje się coraz bardziej popularny w Polce. Zakup spółki ze sprawdzonego źródła to praktycznie rozwiązanie pozbawione wad. Jest to opcja godna rozważenia nie tylko dla przedsiębiorców, którym się śpieszy, ale dla każdego który chce uprościć życie zawodowe.