Małżeństwo biznesem – intercyza małżeńska
Biznes na co dzień, Finanse

Małżeństwo biznesem – intercyza małżeńska

Na zawarcie małżeństwa obecnie, decydują się nie tylko osoby, które są romantyczne, ale również Ci, którzy po prostu się kochają. Niestety wiele statystyk pokazuje, że w dzisiejszych czasach miłość bardzo szybko wygasa. Młodzi ludzie nie potrafią o siebie walczyć, tak jak robili to nasi dziadkowie czy rodzice. Kiedy pojawiają się problemy w związku, wolą go zakończyć. Stąd pojawia się temat intercyzy. Jeszcze kilka lat temu zawieranie takiej umowy nie było modne, nie słyszeliśmy o tym często. W dzisiejszych czasach bardzo często małżeństwa podpisują taką umowę, szczególnie, jeżeli jedna ze stron może dużo stracić podczas rozwodu.

Rozwód nie jest łatwą sprawą. Niektórzy traktują go, jak przysłowiową życiową klęskę. Jest to poważny problem w życiu ogromnej ilości osób, dlatego nie chcą one, aby dochodziły jeszcze kwestie spraw finansowych. Dlatego gro ludzi decyduje się na wspomnianą wyżej intercyzę, czyli umowę przedmałżeńską, która rozstrzyga sporne kwestie dotyczące majątku. Taką umowę można podpisać przed zawarciem małżeństwa lub w trakcie jego trwania. Ta druga opcja często uznawana jest za brak zaufania ze strony jednego z małżonków, dlatego warto intercyzę spisać przed zawarciem związku małżeńskiego. Wówczas każda ze stron będzie szła do ołtarza z czystym umysłem.

Czasy jakie nastały pokazują, że część społeczeństwa w szybki sposób się bogaci, zaś część posiada już pewne zobowiązania. W związku z tym, aby uniknąć kłopotliwych sytuacji, warto swoje sprawy uregulować przed poślubieniem ukochanej osoby. Wiele osób oburza się na wieść o intercyzie, ponieważ uważają, że z daną osobą spędzą resztę swojego życia i żadne regulacje finansowe nie są im potrzebne. Życie jednak pisze różne scenariusze.

Intercyza to akt prawny, w związku z czym, koniecznością jest podpisanie jej u notariusza. Nie jest to usługa droga, zaś przygotowanie umowy o rozdzielności majątkowej po ślubie musi być powierzone profesjonaliście. Jeżeli dwie osoby się naprawdę kochają, to nie będzie problemem dla żadnej z nich podpisanie takiego dokumentu. W przyszłości może nas uchronić przed różnymi sytuacjami i kłopotami.