Uczelnie w Krakowie
Edukacja, Informacje

Uczelnie w Krakowie

STUDIA POD WAWELEM – PRZEGLĄD UCZELNI W KRAKOWIE

Miasto, będące sercem Małopolski, to aglomeracja tętniąca życiem oraz ofertą studiów wyższych. W Krakowie posiadamy możliwość kształcenia się niemal w każdym z wybranych kierunków, od medycyny począwszy po legendarną Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego, a także doskonaląc swój warsztat pod skrzydłami takich nazwisk, jak sam prof. dr h.c. Krzysztof Penderecki, czy wybitni przedstawiciele architektury i urbanistyki. To właśnie w tym mieście powstał pierwszy uniwersytet w Polsce. Najlepszym sposobem na przyjrzenie się przyszłej wymarzonej uczelni, jest skorzystanie z dni otwartych uczelni, a także corocznych, organizowanych wiosną w Krakowie, Targów edukacyjnych i zawodowych. Poniżej znajdą Państwo te katedry, które polecamy szczególnej uwadze.

POCZĄWSZY OD POLITECHNIKI
Uczelnią o mocnej pozycji i znaczącej marce jest Politechnika Krakowska, dla ceniących sobie przyszłość związaną z projektowaniem przestrzeni oraz urbanistyką, to idealny wybór. Znajduje się w centrum miasta, jak większość renomowanych katedr akademickich Krakowa. Korzystając z dni otwartych, dowiedzą się Państwo, jakie kryteria należy spełnić, aby znaleźć się wśród studentów konkretnych specjalizacji. Akademia Górniczo-Hutnicza, cieszy się opinią jednej z najlepszych oraz renomowanych uczelni w kraju. Zainteresowanych nowoczesną technologią zapraszamy do poznania oferty, słynącej z ponad 90 letniej tradycji kształcenia, posiadającej tysiące absolwentów, słynąc z min. wysokiego standardu przystosowania uczelni dla osób niepełnosprawnych oraz naukowej współpracy międzynarodowej. Studia dla wymagających? Zapraszamy do Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ofercie uczelni dostępne są studia licencjackie, magisterskie oraz doktoranckie, oparte o zasady Procesu Bolońskiego. Spośród kilkudziesięciu kierunków, możemy zrealizować studia w oparciu o międzywydziałowy program MISH. Uczelnia posiada akredytację Departamentu Edukacji USA, możemy kształcić się także w języku angielskim. Ciekawostką jest system oceniania, oparty o europejski system ECTS. Katedry przynależne do UJ to min. Collegium Medicum. W ofercie uczelni przygotowano także zajęcia językowe dla studentów niewidomych i niedowidzących o wysokim poziomie kształcenia lektoratu.

KRAKOWSKI INDEKS
Uwadze przyszłych pedagogów polecamy Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, a także Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja. Uzdolnieni artystycznie znajdą miejsce wśród studentów Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Zważywszy na szeroki wybór, poszukując odpowiadającego nam kierunku, mamy wielką szansę odnaleźć go właśnie w Krakowie.