Uczelnie w Poznaniu
Edukacja, Informacje

Uczelnie w Poznaniu

POZNAŃ, KTÓRĄ UCZELNIĘ WYBRAĆ? PORADY

Stając przed wyborem przyszłej uczelni, często zastanawiamy się, w jakim mieście chcielibyśmy spędzić ten wyjątkowy czas. Istotnym ośrodkiem akademickim jest miasto Poznań. Pomimo przemysłowej tradycji, cieszy się bogatą ofertą kulturalną oraz wiodącą pozycją ekonomiczną. Według statystyk, studiuje tutaj ponad 140 tysięcy żaków, korzystających z oferty licznych uczelni. Miasto dysponuje 5 uniwersytetami oraz kilkudziesięcioma uczelniami niepublicznymi. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką najważniejszych z nich.

COLLEGIUM DA VINCI
Dla widzących swoją przyszłość w sektorze biznesowym, to idealny wybór akademicki. Dawniej funkcjonująca pod nazwą Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, od 19 lat legitymuje się powyższą nazwą. Zmiany administracyjne podyktowane były postępowym podejściem uczelni, do poszerzenia oferty kierunków, a także rozbudowanej współpracy z zagranicznymi uczelniami. To miejsce zdecydowanie otwarte na świat, w swojej ofercie naukowej gwarantuje przyszłym absolwentom liczne programy współpracy z przyszłym, potencjalnym pracodawcą. Oferta kierunków umożliwia studia min. z zakresu doradztwa i coachingu, edukacji prorozwojowej, urban management, czy mediaworkingu.

POZNAŃSCY LIDERZY
Przyjrzyjmy się pozostałym uczelniom. Poszukując studiów z zakresu: prawa, wzornictwa oraz psychologii, wysoce polecanym, jest Uniwersytet SWPS Poznań. W ofercie ponad 200 kierunków kształcenia oraz specjalności (także w trybie międzywydziałowym), swoje drzwi otwiera przed nami Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, miejsce wieloletniej tradycji, należące do czołówki uczelni wyższych w kraju. Warto szerzej zapoznać się z ofertą tej placówki, słynącej z nowoczesnych sal wykładowych, laboratoriów, hal sportowych oraz bibliotek. Finanse i rachunkowość to specjalność Wyższej Szkoły Bankowej, posiadającej min. atrakcyjną specjalizację prawa w biznesie. Ciekawą możliwość daje nam Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, której zamiejscowe katedry mieszczą się min. w Gdańsku oraz Jaworznie, gdzie poza ofertą studiów licencjackich oraz magisterskich, oferowane są kursy oraz program studiów podyplomowych. W ofercie znajdziemy zarówno kierunki pedagogiczne, jak i związane z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz zdrowotnym. Pierwszą w Poznaniu, niepubliczną uczelnią wyższą o medycznym profilu, jest Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej, nastawiona na rozwój zainteresowań z zakresu fizjoterapii, higieny dentystycznej, czy kosmetologii. Dodatkowo, polecamy zapoznanie się z kierunkową: Wyższą Szkołą Logistyki, najstarszą uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, która wykształciła już ponad 38 tysięcy absolwentów.