Uczelnie we Wrocławiu
Edukacja, Informacje

Uczelnie we Wrocławiu

WROCŁAW – PRZEGLĄD POLECANYCH UCZELNI

Wrocław, zwany miastem spotkań międzykulturowych, to miejsce wizjonerskich technologii oraz imponującej realizacji tytułu miasta kultury. Najpiękniejsze miasto województwa dolnośląskiego, kilka lat temu znalazło swoje miejsce w rankingu Mercer, jako najlepsze spośród 230 miast do życia. Czy to samo możemy powiedzieć o środowisku akademickim Wrocławia? Sądząc po przeprowadzanych rankingach oraz ilości studiujących w nim ludzi, warto przyznać, że jest to miasto od dekad wiodące w zakresie kształcenia wyższego. Poniżej polecamy przegląd wybranych uczelni reprezentujących środowisko akademickie Wrocławia.

Jedną z najstarszych uczelni jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, w którym możemy kształcić się min. w zakresie specjalizacji: lekarskiej, stomatologicznej, nauki o zdrowiu oraz farmaceutyki. Studia wielu specjalizacji realizowane są również w języku angielskim. Dwujęzyczną ofertę kształcenia posiada także Uniwersytet Przyrodniczy słynący z 60 letniej tradycji wciąż uzupełnianej nowoczesnością. Uczelnia ta odznacza się tytułem lidera klimatycznego KIC (Knowledge and Innovation Community), posiadając absolwentów wysoko rozwiniętych stanowisk biznesu, polityki, finansów oraz nauki światowej. Szeroką oferta edukacyjną cieszy się najbardziej rozpoznawalny Uniwersytet Wrocławski. Największą niepubliczną uczelnią na Dolnego Śląska jest Wyższa Szkoła Bankowa, co ciekawe w swoim 17 letnim doświadczeniu oferuje specjalizacje z zakresu: zarządzania, finansów, logistyki, turystyki, czy rekreacji, to zaledwie kilka z możliwych ścieżek kształcenia. Mierząc w karierę zagraniczną, polecamy Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu, będąca jedną 7 na 340 niepublicznych uczelni w Polsce, której Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało liczne wyróżnienia. Możemy tu zdobyć podwójny dyplom polsko-francuski, certyfikowany prestiżowym CILT. Szacunkowo, aż 76% z absolwentów otrzymało wysokopłatne zatrudnienie w okresie 3 miesięcy od ukończenia studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym, dane te potraktujmy, jako wyłącznie wstępną rekomendację.

Dodatkowo polecamy Państwa uwadze Politechnikę Wrocławską z innowacyjnym wydziałem Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki, Wyższą Szkołę Filologiczną, Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego, a także Akademię Wychowania Fizycznego oraz filię krakowskiej PWST im. L. Solskiego – uzupełnionej o wydział lalkarski. Wrocław to wspaniałe miasto do rozpoczęcia przygody ze studiami wyższymi. Najważniejsze, to dokonać wyboru i spełniać swoje zawodowe marzenia.