Zwiększ swoje szanse na sukces
Biznes na co dzień

Zwiększ swoje szanse na sukces

Wydawać by się mogło, że w sporcie najważniejsze jest sprawne ciało, które umożliwi nam sięganie po trofea i odnoszenie sukcesu. Jednak okazuje się, że to, co składa się na wynik końcowy jest dużo bardziej złożonym procesem i na nic się zda nasz wysiłek, jeśli ciało nie będzie współpracowało z głową. W największym uproszczeniu można byłoby rzec, że do treningów fizycznych powinniśmy dołączyć treningi umysłu. Na czym polega trening NLP i na jakich treściach się skupia?

 

Zalety płynące z udziału w treningach NLP

Praktycznie każda dyscyplina sportowa wymaga od zawodnika skupienia i odpowiedniego przygotowania do uzyskania pożądanego efektu. Jeżeli będziemy rozkojarzeni i nie będziemy w stanie skoncentrować na tym, co dzieje się tu i teraz, to prawdopodobnie nie będziemy zadowoleni ze swojego występu. Często jest też tak, że nawet drobne niepowodzenie, jakiś ruch nie po naszej myśli sprawia, że się poddajemy, stwierdzamy, że nie damy rady itp. To wszystko hamuje nas przed osiąganiem szczytów swoich możliwości, a trening NLP ma na celu to wszystko uzmysłowić i spowodować, żebyśmy zmienili sposób nastawienia. Tym samym byli skoncentrowani, pewni siebie i tego, że osiągniemy swój cel. Ponadto coaching NLP motywuje do wysiłku, uczy precyzyjnego komunikowania się, co jest szczególnie istotne w grach zespołowych, a także pozwala nabyć umiejętności wizualizacji, osiągania ześrodkowania, zdolność do otwartości i wiele innych. Jednym słowem taki trening pozwala osiągnąć synergię między ciałem a umysłem.

 

Trening NLP dostosowany do indywidualnych potrzeb

Każdy coaching NLT rozpoczyna się od wspólnego wyznaczenia celów oraz oczekiwań. Bardzo ważne jest też to, żeby uczestnik takiego treningu miał bardzo dobry kontakt ze swoim coachem. W przypadku, gdy po pierwszym spotkaniu okaże się, że osoba, z którą mamy współpracować i zdobywać nowe umiejętności nie spełnia naszych wymagań, to możemy poprosić o zmianę coacha. Trening NLP jest dopasowywany pod każdego uczestnika indywidualnie, co oznacza, że również i liczba sesji jest kwestią ruchomą. Jednemu wystarczy ich mniej, a drugi będzie musiał nieco więcej spotkań, żeby przyniosły one efekty. Na koniec takiego treningu, jeżeli tylko sobie tego zażyczymy, to możemy otrzymać raport… Trening NLP to start w lepszą przyszłość z lepszymi osiągami.