Zagraniczny przelew niekoniecznie w banku
Finanse

Zagraniczny przelew niekoniecznie w banku

Życie w czasach otwartych granic oznacza wiele możliwości. To nie tylko szansa na bezproblemowe podróżowanie, ale też przeprowadzkę na stałe do innego kraju. Nie można też zapominać, że bariery ogranicza również internet, który pozwala na przykład na robienie zakupów. Liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii z całą pewnością wpływa na konieczność wykorzystywania rozmaitych środków kontaktu. Cel? Na przykład wykonanie opłat lub zakup produktów w angielskim sklepie. Co ważne, wcale nie trzeba do tego wykorzystywać banku.

 

Kilka minut wystarczy, by zapłacić

 

Potrzeba przelania określonej sumy pieniędzy z Polski do Wielkiej Brytanii może być spowodowana wieloma względami. Zakupy to tylko jedna z możliwości. Czasami konieczne jest przekazanie danej kwoty członkowi rodziny lub znajomemu. W Polsce można również zapłacić rachunek – to rozwiązanie przydaje się komuś, kto często podróżuje na trasie między tymi częściami Europy i akurat znajduje się nad Wisłą. Wcale nie musi czekać na powrót na Wyspy. Podobnie rzecz się ma na przykład z opłaceniem studiów dziecka na terenie Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że przekazy pieniężne do anglii można załatwić za pośrednictwem internetu w Polsce. Wystarczy kilka chwil, by nie tylko wysłać wybraną kwotę, ale by odbiorca otrzymał wpłatę. W serwisie przekazuje się określoną sumę, a resztą zajmują się specjaliści, którzy dostarczają pieniądze za granicę. Taka możliwość jest dostępna za pośrednictwem komputera czy smartfona, nie stanowi zatem żadnego problemu dla użytkownika tych urządzeń.

 

Tanio i bezpiecznie

 

Tego typu rozwiązanie sprawdza się z wielu powodów. Mowa nie tylko o łatwym dostępie i bezproblemowym korzystaniu. Istotne są bowiem także oszczędności. W wielu przypadkach internetowe serwisy pozabankowe oferują niższą prowizję, a czasami nawet jej brak. Poza tym zapewniają korzystniejszy kurs niż ten, który oferowany jest w bankach. Nie ma też obaw o bezpieczeństwo pieniędzy. Tego rodzaju instytucje działają bowiem zgodnie z prawem i muszą uzyskać pozwolenie odpowiednich instytucji.